top of page
ANTALYA MEME GÖĞÜS BÜYÜTME SİLİKON AMELİYATI

KOLTUK ALTINDAN BÜYÜTME

Antalya

estetik-plastik-cerrahi-gokhan-ozerdem-a

'KOLTUK ALTINDAN BÜYÜTME'
ANTALYA SİLİKON AMELİYATI

Meme Büyütme ameliyatlarında, silikon protez için 3 temel giriş yeri vardır. Literatürde, göbek deliğinden konulması ile ilgili bir yöntem tanımlanmakla birlikte, bu yöntem uygulama ve sonuçlar açısından kayda değer değildir. Meme altı çizgisi, meme başı ve koltuk altı olmak üzere 3 ana giriş noktasından hangisinin kullanılacağı size ait özelliklere göre ve her birinin avantaj ve dezavantajları belirtilerek kararlaştırılır. Bu yöntemlerin herhangi birisinin diğerine göre belirgin bir üstünlüğü yoktur. 

Koltuk altı yönteminin başlıca avantajları meme üzerinde ameliyat kesi izinin olmamasıdır. Kesi izi koltuk altında kıvrım çizgisindedir. Zamanla kaybolur ve görülmesi de zordur. Kesinin lenfler üzerinde zararının olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bunun yanında, koltuk altından silikon protez yerleştirme tekniğinde bazı kısıtlamalar da vardır. Öncelikle uygulamayı yapacak Plastik Cerrahi Uzmanının bu konuda deneyimli olması gereklidir. Protez şeklinin yuvarlak, düz yüzeyli yapıda olması şarttır. Hastanın isteği veya doktorun ameliyat planlamasına göre damla protez üzerinde karar kılındı ise meme ucundan veya meme altından yerleştirilmelidir. Koltuk altından yerleştirme olacak ise kesinlikle kas altı çalışılmalıdır. Kas üstüne protezin konulması düşünüldü ise bu koltuk altı yolu ile mümkün olmaz. 

Kullanılan protezin FDA (Amerika İlaç Dairesi) ve Sağlık Bakanlığı onaylı olması ameliyatın başarısı ve hasta sağlığı açısından da önemlidir. Ameliyat sonrası hastaların sertifikasını alması ve saklaması önerilmektedir. 

Doktor, hastası ile görüşmesinde kendi örnek resimlerini gösterecek ve muayene sonrası hastası ile beraber meme büyütme ameliyatı üzerinde protezin şekli, giriş yeri ve kas altı mı yoksa üstü mü olacağına karar verecektir. 

Tecrübemize dayanarak, bilimsel verilerin ışığında hareket etmekteyiz. Örneğin, meme kıvrımı yeterli veya sarkma sınırındaki hastalarda koltuk altı girişinde asimetri sonucu daha fazla görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda meme altı ( bugün tam meme altı değil hafif dışa koltuk altına doğru kesi yaptığımızdan gizlenmesi artık daha kolaydır) girişi seçmekte ve önermekteyiz. Kesi izi ise meme kıvrımında saklı kalmakta ve karşıdan bakıldığında görülmemektedir.

Yinelemekte yarar gördüğüm diğer bir konu da, silikon protezlerin hastaların kendilerine verebileceği zararlar üzerinedir. Uzun bilimsel araştırmalardan sonra silikon protezler onay almışlardır. Bugün kullanılanlar artık son jenerasyon ürünlerdir.

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM | ESTETİK VE PLASTİK CERRAH ANTALYA

Op Dr Gökhan Özerdem ASPS, ISAPS, TPRCD

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Gökhan Özerdem Antalya

Doktorunuza direk resimleriniz ile danışın (Sadece mesaj ile lütfen) +90 532 370 04 14

 • Yeterlik Diploma/Sertifikaları

 • Dubai tıp lisansı

 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere

 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere

 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği

 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 

 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği 

 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları

 • Ulusal Plastik Cerrahi Kongresinde Oturum Başkanlığı

 • Yurt Dışı Makale 

Hamilelik Photoshoot

Anne Estetiği

Kadınların en fazla şikayetçi olduğu estetik sorunların başında doğum sonrası deformasyonlar gelmektedir. Memelerde sarkmalar, karında gevşeme, göbek altı çatlakları, bel bölgesinde kalınlaşma ‘anne estetiği’ ile çözülebilecek sorunlardan en önemlileri. 

bottom of page